Suszyńska Małgorzata

Małgorzata Suszyńska w  Stowarzyszeniu Odra-Niemen działa od samego początku. Prowadzi i nadzoruje projekty z zakresu przywracania pamięci o polskich miejscach pamięci zza wschodnią granicą, zwłaszcza na Litwie i Ukrainie. Pracuje z młodzieżą przy projektach z zakresu edukacji patriotycznej. Współpracuje ze środowiskiem Solidarności z racji swego doświadczenia i kontaktów z okresu swej działalności w Solidarności i Solidarności Walczącej. Jest członkiem zespołu wolontariuszy ściśle współpracujących z IPN przy pracach poszukiwawczych Żołnierzy Wyklętych. Koordynuje i realizuje projekty międzypokoleniowe „Sztafetę pokoleń” z uczestnictwem świadków historii i młodzieżowych wolontariuszy.

W czasach PRL, po wprowadzeniu stanu wojennego, uczestniczyła w strajku na Politechnice Wrocławskiej. Brała udział w drukowaniu i rozpowszechnianiu prasy podziemnej na terenie Dolnego Śląska. Uczestniczyła w licznych manifestacjach. W czerwcu 1982 r. została dotkliwie pobita przez ZOMO. Od samego początku działała w Solidarności Walczącej. Współtworzyła i redagowała pismo “Replika”. Odznaczona Krzyżem Solidarności oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydent RP. 

Od września 2020 roku tworzymy autorskie Podcasty Odry-Niemen. Gości do podcastów zapraszamy z różnych stron  Polski i świata, tam gdzie prowadzimy nasze działania i spotykamy nietuzinkowe osoby. 

Podcasty są realizowane w kilku formach: wywiady ze świadkami historii/rozmowy z członkami, wolontariuszami, sympatykami Odry-Niemen/dyskusje o tematyce polonijnej, historycznej, społecznej/reportaże z działań Odry-Niemen prowadzonych w różnych zakątkach świata. Obok nagrań audio są też materiały multimedialne.

Strona powstała w ramach projektu “Centrum działań PONAD GRANICAMI”. To 3-letni projekt realizowany w latach 2021-2023. Finansowanie projektu pochodzi ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen. 

Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Skip to content